1 Ocak 2011 Cumartesi

İş Arayanlar Dikkat!...:)
Yeni Mezun Olan ingilteredeki üniversiteli 23 yaşında ki genç aynı şekilde yüzlerce iş başvurusundan hiç bir sonuç çıkmayınca kendisine bir web sayfası oluşturarak internette yayınladı.
Kendisi adına employkyle.com (Kyle’ı işe alın) adresinde bir web sitesi hazırlayan Kyle, bu site üzerinden tam 15 farklı iş teklifi aldı ve en sonunda New York’tan gelen dijital pazarlama yöneticiliği görevini kabul etti.
“Kendimi kalabalıktan sıyıracak bir fikre ihtiyacım olduğunu biliyordum ve bu yüzden kendimi açık artırmaya çıkardım” diyen Kyle, sözlerine şöyle devam etti:
“Dürüsttüm ve ne yönde bir kariyer seçeceğime bir türlü karar veremediğimi de hazırladığım sitede belirttim. Site sayesinde potansiyel işverenlerin dikkatini çekerek, bana en uygun işi bulabileceğimi düşündüm. Ancak son kararı vermek herşeyden daha zorduKyle’ın CV’si, karakteri ve fikirleriyle ilgili bilgi veren internet sitesini 80 farklı ülkeden 4 binin üzerinde ziyaretçi gezdi.
Bağımsız girişimcilerden, çokuluslu şirketlere kadar bir çok işveren Kyle’a iş teklifinde bulunurken, New York’daki işi teklif eden şirketin yöneticisi Nadia Tarazi genç adamın sitesinden çok etkilenerek onu şirketine dahil etmeye karar verdi.

Alıntıdır. Kaynak: http://www.kariyeryasam.com/ 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder